راهنمای اندازه گیری پرده

نکاتی برای اندازه گیری پرده

اندازه گیری عرض و ارتفاع پرده

به طور کلی از هر طرف کادر پنجره ۱۰ تا ۱۵ سانت به بیرون اندازه می زنیم.

این اندازه گیری باید جوری باشد بعد از نصب پرده کادر پنجره مشخص نباشد. به طور کلی برای اندازه گیری عرض پنجره باید، اندازه نهایی پنجره به علاوه ۳۰ سانت.

 نحوه اندازه گیری پرده - پرده سرا

 

برای اندازه گیری قد پرده، توصیه ما این است، که از سقف، اندازه بزنید تا ۵ سانت مانده به زمین، این ۵ سانتی متر برای این است که زمانی که پرده نصب می شود پرده روی زمین قرار نگیرد و ایستایی خوبی داشته باشد.

توجه داشته باشید که از نوارهایی به عرض ۵ سانت در انتهای پرده استفاده می شود، پس ممکن پرده بعد از دوختن نهایی، دقیقا به اندازه ی مورد دلخواه شما نرسیده باشد. برای رفع این اشکال، موقع نصب پرده، گیره را در ردیف دوم (پایینی) پرده می اندازیم، که در نهایت پرده با اندازه ی دقیق نصب شود.

راهنمای اندازه گیری پرده - پرده سرا

اگر محل نصب پرده در بالای شوفاژ است، یعنی جایی که پرده نصفی از دیوار را می پوشاند شما باید از سقف تا ۵ سانت مانده به روی شوفاژ اندازه بزنید.

اگر محل مورد نظر نصب پرده مثلاً در اتاق خواب است که پنجره در وسط دیوار قرار گرفته است و از دو طرف پنجره مثلاً به اندازه ۵۰ سانت، دیوار، خالی می ماند، بهتر است که کل دیوار را پرده بزنید. شاید از نظر هزینه قیمت بالاتر برود ولی از نظر زیبایی شناسی جلوه ی بهتری به فضای شما می دهد. 

برای رفع اشکال بیرون زدگی شوفاژ از زیر پرده، بهتر است پرده با پایه سوبل پرده نصب شود تا پرده جلوتر از شوفاژ قرار بگیرد.

نحوه اندازه گیری پنجره برای پرده - پرده سرا

 

انواع پایه نصب پرده

پایه هایی که برای نصب پرده مورد استفاده قرار می گیرند دو نوع اند:

  • پایه دیواری
  • پایه سقف

اندازه گیری از سقف تا زمین برای زمانی است که چوب پرده به سقف وصل شده باشد.

زمانی که چوب پرده را به دیوار نصب می کنید و از پایه دیواری استفاده می کنید، باید اندازه را از جایی که برای نصب چوب پرده در نظر گرفته اید، تا پنج سانت مانده به زمین اندازه بزنید.

نکته:

اندازه عرض پرده را حتماً از سقف اندازه گیری کنید نه از روی دیوار، چون دیوار ممکن است کج باشد.
برای قد پرده، حتماً از دو طرف پنجره اندازه قد را از سقف تا زمین، بزنید.

 

یک بار اندازه گیری از سمت راست پنجره و یک بار از سمت چپ پنجره و اگر اختلاف قد داشتید از وسط پنجره هم اندازه گیری کنید. موقع نصب پرده، این مشکل را می توان با انواع گیره های موجود در بازار تا حد زیادی رفع کرد.

نکته:

اگر اندازه ی تاج مبل شما بلند باشد به طوری که جلوی گل پرده را بگیرد زمان انتخاب پارچه این نکته را در نظر بگیرید. می توان در زمان دوخت پارچه را حاشیه وسط کرد، تا گل پرده کمی بالاتر قرار بگیرد و از پشت تاج مبل دیده شود.

 

لازم است برای اندازه گیری پرده زبرا مثلا در آشپزخانه فقط داخل کادر پنجره را اندازه بزنید.
برای اندازه گیری پرده هایی که روی درب نصب می شوند، کافیست فقط داخل کادر را اندازه بزنید.

درب و پنجره پاچلاقی

به دو حالت دوخته می شود:

۱_ پرده دو قسمت بشود، قسمت بلندتر را برای درب در نظر بگیرید و جداگانه دوخته شود، قسمت پنجره با قد کوتاه تر به صورت جداگانه دوخته و نصب شود.

۲_ به صورت یک تکه دوخته شود و هر دفعه کل پرده کنار زده شود.

برای پنجره های با عرض زیاد، مثلاً ۷ متر، بهتر است کار دو تکه نصب شود تا نصب و شستشو راحت تر باشد.

 

 

پرده فروشی

درباره پرده سرای بریلایف

تیم پرده فروشی بریلایف با ۳۰ سال تجربه کاری در و اختیار داشتن ۱۱ مغازه پرده فروشی و ۶۰ ویترین مدل های پرده به صورت مستقیم و غبر مستقیم در مناطق پرده فروشی مولوی و پرده فروشی عبدل آباد و پرده فروشی خیابان زرتشت توانسته است در هر فصل مجموعه ای از جدید ترین و پر فروش ترین طرح های پرده را گرد آوری کرده و در هر دوره مد پرده به صورت مستمر جدید ترین بهترین نقشه های کارخانجات مختلف را به مشتریان خود به صورت کات, طاقه و دوخته شده آماده نصب عرضه نماید.

پرده فروشی بریلایف به دلیل همکاری با پرده فروشی در سطح شهر تهران و شهرستان های ایران توانسته است مقدار سفارشات به کارخانجات را به حدی قابل توجهی افزایش دهد و در مقابل تخفیفات وبژه ای دریافت نماید و در قسمت فروش محصولات را به قیمت فوق العاده جذابی به فروش برساند.

در این صفحه قصد داریم تعدادی از طرح های پرده مربوط به سال کاری ۹۸ الی ۹۹ را خدمت شما مشتریان گرامی معرفی نماییم.

والان پرده مدل پروانه و ریزشی

والان پرده مدل پروانه و ریزشی جزو محبوب ترین مدل های پرده میباشند ولی در نصب این گونه مدل ها باید توجه زیادی کرد.

والان پرده مدل پردانه و مدل های ریزشی بسته به حالت و مدلی میخواهند نصب شوند جنس پارچه برایشان در نظر گرفته,در برخی از مدل ها از پارچه های خشک و در برخی دیگه از پارچه های نرم و لخت استفاده میشود.

در این قسمت قصد داریم براخی از این مدل ها پرده ها را برای شما عزیزان به عنوان نمونه به نمایش بزاریم و دید شمارا نسبت به مدل های محبوب پرده باز تر کنیم.

 

دسته‌ها test

جدیدترین مدل والان

جدیترین مدل والان پرده را در صفحات مختلف سایت فروشگاهی که برای شما عزیزان طراحی کرده ایم میتونید ملاحظه کنید.

 

جدیترین مدل والان پرده دارای دسته بندی مختلفی هستند,تیم پرده سرا با استفاده از به روزترین تکنولوژی روز و استفاده از پیشرفته ترین امکانات فرشگاهای آنلاین,امکان خرید و ارسال به تمام نقاط ایران و جهان را برای شما عزیزان فراهم کرده است.

همانطور که میدانید مدل والان پرده دارای مصرف پارچه و روش های مختلف دوختی متفاوتی هست و تیم ما با توجه به مدل های والان پرده دسته بندی مرتبی را انجام داده است و شما میتوانید به راحتی و با صرف زمان چند دقیقه ای با توجه طرح,رنگ و مدل مد نظر  و با اطمینان از اصل بودن پارچه و کیفیت دوخت سفارشات خود را انجام دهید,همچنین در هر صفحه توضیحات کامل و مفصلی در مورد اجناس,موارد مورد استفاده(متریال) و مصرف پارچه با توجه به مدل والان ارایه شده است,بعد از تنظیم فیلتر خرید شما میتوانید قیمت تمام شده آماده نصب را ملاحظه نمایید و با باقی مدل والان پردها مقاسیه نمایید.

پردهای حریر محو
مدل والان یقه شل

مدل والان دکوری پیلیسه یکطرف

مدل دکوری اسپرت مخمل ریزشی
مدل والان عصایی
مدل والان ترکیبی ریزشی و عصایی

مدل پرده والان

والان پرده لب حاشیه

پردهای تور قلت

 

برای مشاهده و خرید انواع دکور و والان پرده در این قسمت وارد شوید.

خرید پارچه پرده ترک و ایرانی

خرید پارچه پرده های ایرانی و ترک و….. را میتوانید به راحتی و در زمان کوتاهی با استفاده از فیلتر خرید های پیشرفته ای که در وبسایت های فروشگاهی خود با ادرس های pardeforooshi.com و shop.pardesara.com  برای شما طراحی کرده ایم,دهید.

پارچه پرده های ارایه شده در وبسایت های فروشگاهی ما با گارانتی اصل بودن و ضمانت کیفیت در شستشو ارایه میشود,با توجه به عدم گارانتی معتبر در صنعت پارچه پردهای ایرانی و ترک,این ضمانت و گارانتی از جانب تیم پرده سرای بریلایف ارایه میشود.

خرید پارچه پردهای مختلف در وبسایت های دیپر به صورت متری و یا قواره انجام میشود,تیم پرده سرای با تحقیقات و صرف زمان چندین ساله و بهره گیری از پیشرفته ترین امکانات فروشگاهای آنلاین,امکان سفارش و محاسبه قیمت پارچه پردهای را به صورت آنلاین و با توجه به ابعاد پنجره و یا محل مورد نظر شمارا فراهم آورده است.

همانطور که اکثر مشتریان اطلاع دارند در پارچه پردهای ایرانی و ترک روشهای مختلف دوختی و چین خور پرده وجود دارد,تیم پرده سرا در هر صفحه با توجه به طرح پارچه انواع حالت های مختلف دوختی را یرای شما مشتریان عزیز در نظر گرفته است,همچنین شما مشتریان گرامی میتوانید با توجه به بودجه خود فیلتر خرید را تنظیم نمایید,قیمت را به صورت آنلاین ملاحظه نمایدد و خرید پارچه پردها ایرانی و ترک و …… را از نظر قیمت با یکدیگر مقایسه نمایید.

جهت درسترسی سریع و ملاحظه پرده سالن پذیرایی و دکوری و والان پرده وارد شوید.

 

مدل پرده سالن پذیرایی – انتخاب مدل پرده نشیمن

پرده سرا

پرده هایی که برای سالن پذیرایی یا نشیمن استفاده میشوند معمولا پارچه های طراحی شده با رنگهای خنثی و اصلی هستند و عموما از بافت قیتون,قلاب بافی,ساتن دوزی,تیکه دوزی پیروی میکنند

زمینه پارچه های پرده سالن پذیرایی یا نشیمن معمولا از مد روز پیروی میکنند و با توجه به این موضوع در طرح های خیلی زیاد تولید میشوند,البته از نظر بیس محدودیت دارند ولی تغییرات جزی رو بیس طراحی داده میشود,دقت داشته باشید به دلیل زیاد بودن طرح ها و یکی بودن بیس طراحی تجربه ای که ما داشته ایم مشتریانی که طرح های زیاد در یک زمبنه بیسیک را میبینند فقط در انتخاب دچار تردید میشند(انتخاب براشون سخت میشه) و در اخر انتخاب را به دیگر دوستانش واگذار میکنند و انتخابی که خودشان رضایت مند باشند را ندارند

به دلیل خنثی بودن رنگ کرم(همان استخوانی,صدفی,شیری) معمولا زمینه پارچه های پرده سالن پذیرایی دارای زمینه روشن مایل به کرم با گل های رنگی که در بشتر موارد رنگ طلایی هم شامل میشوند هستند

پرده سالن پذیرایی بسته به نظر وسلیقه مشتری با انواع مدل ها و مشتقات(ارک,رزین,منبت,مدال و….) ترکیب میکنند که معمولا پارچه های دکوری(پارچه های روی یا همان پارچه هایی که روی پرده اصلی به صورت مدل دار استفاده میشوند) استفاده میشوند,معمولا پارچه های و مشتقات با توجه به سبک طراحی و رنگ بندی وسایل منزل انتخاب میشوند(به دلیل تنوع رنگی بالا و شکست رنگی بین دیوار و پرده اصلی و همچنین چشم نواز تر شدن)

به دلیل بالا رفتن تنوع مدل های پرده واقعا نمیتوان گفت دقیقا چه مدلی بهترین مدل برای سالن پذیرایی محسوب میشود,ولی با توجه به مد معمولا بعضی از مدل ها تو تایم و مدت زمانی خاصی کاربرد و استفاده شان زیاد میشود

 

موفق باشید(نوشته شده توسط هادی ایزدی-محمد نصیری)

شال ریزشیمدل پرده شال نصبیدکور پرده ادمکی
مدل پرده رومندکور پرده گل

پرده اتاق بچه – انتخاب پرده اتاق بچه

پرده اتاق بچه

پرده اتاق بچه

پرده اتاق بچه

انتخاب پرده اتاق بچه

تا چند سال پیش والدین برای کودکان خود پرده اتاقشان را انتخاب میکردند! چندسالی شده که پرده اتاق بچه را خود فرزندان انتخاب میکنند و باعث خوشحالیست که والدین حتی اجازه انتخاب پرده اتاق بچه را به کودکان خود میدهند و از سن کم اجازه تصمیم گیری به امیدهای میهن عزیزمان را میدهند

به دلیل سخت گیر نبودن کودکان و تصمیم گیری خیلی روان ولی بینظیر ، توجه صنعت به سمت استفاده از شخصیت های کارتونی و نقاشی در طرح های پارچه جلب شده که تنوع زیادی هم دارند

در حال حاضر طرح های پرده کارتونی به دلیل متفاوت بودن قدرت خرید والدین روی انواع پارچه پرده ای حریر , پارچه پرداه ای نازلی و پارچه پرده ای کتان با قیمتها و کیفیت چاپ مختلفی در حال تولید و عرضه هستند که با استقبال خوبی مواجه شدند و فروش خوبی دارند و تقریبا توانایی پوشش تمام سلیقه ها را دارند

پیشنهاد ما برای انتخاب پرده اتاق بچه و مشاوره به امید های ایران عزیزمان انتخاب رنگ و طرح با توجه به آقا پسر یا دختر خانوم بودن فرزندان شما و توجه به علایق این عزیزان است

در حال حاضر تقریبا نمیتوان مدل خاصی را پیشنهاد داد چون اکثر مدل ها در طرح و رنگ های مختلف استفاده میشود ولی حالتی که بیشتر استفاده را دارد ( در حال حاضر ) استفاده از پارچه پرده حریر , پارچه پرده کتان , پارچه پرده تور و پارچه پرده ملین ساده رنگی به عنوان پرده اصلی و استفاده از پارچه کتان چاپی به عنوان دکوری که معمولا به عنوان دکوری پانچ استفاده میشوند و تنوع فوق العاده ای دارند است

 

پرده اتاق کودک پرده اتاق بچه پرده طرح کودکانه

 

اموزش نصب اتومات روی چوب پرده ساده – نصب پرده

روش بستن پایه دو چرخ روی چوب پرده ساده

اموزش نصب اتومات روی چوب پرده های ساده-نصب پرده

اموزش بستن لوازم اتومات روی چوب پرده های ساده برای کنار کشیدن پرده:

لوازم مورد استفاده

پایه تک چرخ:

پایه تک چرخ اتومات پرده

روش بستن روی چوب پرده:

پایه تک چرخ بسته شده روی چوب پرده ساده

 

پایه دوچرخ:

پایه دو چرخ چوب پرده ساده

روش بستن روی چوب پرده ساده:

روش بستن پایه دو چرخ روی چوب پرده ساده

گیره نگاه دارنده:

گیره نکاه دارنده پرده

پایه جک نخ اتومات(فنری)

پایه جک چوب پرده

اموزش نصب اتومات روی چوب پرده های ساده,لوازم مورد نیاز جهت اتومات کردن چوب پرده ساده که در بالا به انها اشاره داشتیم باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند

دقت داشته باشید برای حرکت راحت و روان,چوب پرده ساده نیز باید باکیفیت و از ورق های ضخیم تهیه شده باشد-ردضمن بهتر است از گیره سوراخ دار و هوکس به صورت ترکیبی استفاده شود-اگر میخواهید پرده فضای کمی در گوشه های پنجره اشغال کند و یا میخواهید پرده پیلیسه را به روش اتومات نصب کنید بهتر است از حداقل گیره استفاده کنید که هم گیر کمتری داشته باشید و هم در هنگام کنار کشیدن فضای کمتری در گوشه های پنجره اشغال شود

اگر میخواهید پرده شما به سمت راست جمع شود باید پایه دو چرخ سمت راست چوب پرده وصل شود و اگر میخواهید سمت چپ جمع شود باید پایه دو چرخ سمت چپ چوب پرده وصل شود,دقت داشته باشید سمتی که پایه دوچرخ را قرار میدهید پایه جک نخ اتومات نیز در همان سمت نصب میشود

محل قرار گرفتن گیره نگاه دارنده نیز بستگی به جهت حرکت پرده دارد برای مثال اگر شما قصد دارید پرده در سمت راست پنجره جمع شود گیره نگاه دارنده باید در انتهای سمت چپ چوب پرده قرار بگیرد(سمت بسته شدن پایه تک چرخ)

بعد از نصب چوب پرده و وصل کرده پایه های دو چرخ و تک چرخ و و نگاه دارنده نخ اتومات(نخ ابریشم ضخیم)را از دور ریل پشتی پایه تک چرخ رد میگنید و در سمت دیگه چوب پرده که پایه تک چرخ را نصب کرده اید میرسانید,از داخل پایه تک چرخ عبور دارده و به وسط گیره نگاه دارنده گره میزنید سپس سمت دیگر نخ اتومات را از داخل ریل پایه جک عبور میدهد(دقت داشته باشید نخ شما با توجه به عرض پنجره کوتاه نباشد)سپس به بالا برده و ریل جلویی پایه دو چرخ عبور میدهید و به وسط گیره نگاه دانده گره میزنید

سپس با توجه به سایز شده بودن نخ اتومات پایه جک را بصورتی روی دیوار نصب میکنید که فنر پایه جک کشیده شود و نخ شما شل نباشد

 

موفق باشید(محمد نصیری)

 

آموزش نصب پرده پشت دری

آموزش نصب پرده پشت دری

آموزش نصب مدل پرده پشت دری

اموزش نصب مدل پرده پشت دري
مدل پرده پشت به دليل وصل شدن روي چهار چوب پنجره هنگام اندازه گيري بايد دقيق سايز شده باشد

مدل پرده پشت دري دوخته شده توسط تيم پرده سرا معمولا در بالا و پايين كار داراي دو قسمت ليفه اي است كه قسمت هاي ليفه اي كه در بالا ترين و پايين قسمت قرار دارند درواقع تاج خروسي(براي زيبا تر شدن كار)و ليفه هاي پايني و بالايي براي رد كردن ميل پشت دري دوخته شده اند

به دليل احتمال خطا هاي جزئ در هنگام اندازه گيري و تفاوت افت و كشيده شدن پارچه هاي مختلف بهتر است شما اول ميل بالايي كار را نصب و قسمت بالايي مدل پرده پشت دري را نصب نماييد سپس كار را بكشيد و هر جا كه كشيده تر شد سوراخ هاي ميل پاييني را علامت زده و ميل پاييني را نصب كنيد با كشيده ايستادن مدل پرده پشت دري جلوي كار چندين برابر خواهد شد
سپس با استفاده از كمر پرده و پاپيون وسط كمر پشت دري را جمع كرده و از پشت گره بزنيد
مدل پرده پشت دري را به چند صورت داخل ريل قرار ميدهند كه يكي ديگر از انها جمع كردن بالاي كار به چپ و پايين كار به راست و يا برعكس است

 

اموزش نصب مدل پرده پشت درینصب مدل پرده پشت دریپشت دریمدل پرده پشت دری

?
برای مشاوره آنلاین کلیک کنید
?
برای بازدید از تمام مدلها کلیک کنید
?
?